Zakończono prace polegające na budowie instalacji fotowoltaicznej dla Szkoły Podstawowej w Sławsku. Firma „Ekosun” z Koszalina dostarczyła i zamontowała na dachu budynku szkolnego panele fotowoltaiczne o łącznej mocy 10,45 kWp. Zainstalowano też niezbędne oprzyrządowanie i sterowniki służące do funkcjonowania systemu.
Montaż nowoczesnych i ekologicznych źródeł ciepła poza zmniejszeniem emisji szkodliwych gazów ma również wymiar ekonomiczny. Pozyskana „ze słońca” energia w pierwszej kolejności zasili zamontowane tu już pompy ciepła, co spowoduje zmniejszenie zapotrzebowania na energię elektryczną pobieraną z sieci energetycznej i pozwoli na kolejne oszczędności.
Łączny koszt inwestycji to 68 tys., a budowa ogniw fotowoltaicznych została sfinansowana w 85 % ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu pn. „Budowa, rozbudowa i modernizacja jednostek wytwarzających energię elektryczną i cieplną z OZE w budynkach użyteczności publicznej, w tym niezbędną infrastrukturą przyłączeniową do sieci dystrybucyjnej na terenie Gminy Sławno" w ramach Regionalnego Programy Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.